woda kokosowa

Czy warto sięgnąć po wodę kokosową?

Jakiś czas temu w sklepach zaczęła pojawiać się woda kokosowa. Szybko zaczęła być coraz bardziej popularna ze względu na to, że polecają ją gwiazdy filmowe, piosenkarze czy sportowcy. Uchodzi za produkt wyjątkowo naturalny i bogaty w zdrowe substancje, dzięki którym nasz organizm będzie miał wszystko, czego potrzebuje. Czy to jednak prawda?

Moc składników

Kokosy już od dawna znane są z tego, że posiadają wiele imponujących substancji odżywczych. Nie powinno zatem dziwić, że woda kokosowa zawiera witaminy: C oraz z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6), a także wiele pierwiastków: magnez, wapń, potas czy fosfor. Pozbawiona jest ona natomiast tłuszczu, który występuje w mleczku kokosowym. Taka woda wpływa też bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie i pozwala schłodzić się nawet w upalne dni, gdyż poziom jej elektrolitów jest taki sam, jak ten, który znajduje się w osoczu ludzkiej krwi.

Napój dobry dla każdego

Woda kokosowa podawana może być już małym dzieciom, gdyż jest dla nich bezpieczna i nie wywołuje alergii. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia poprzez usuwanie wirusów i bakterii, co szczególnie przydaje się w okresie jesienno-zimowym.

Z takiej wody często korzystają także sportowcy, nawet po intensywnych treningach czy maratonach. To dla nich szybki sposób na uzupełnienie elektrolitów i porządne nawodnienie organizmu, dzięki czemu są gotowi na kolejne wyzwania. Dodatkowo woda ta nie jest wysokokaloryczna, dzięki czemu nie trzeba obawiać się przybrania dodatkowych kilogramów.

Korzyści dla zdrowia

Oprócz szybkiego nawodnienia woda kokosowa oferuje wiele więcej, niż mogłoby się z początku wydawać. Wpływa ona pozytywnie na stan paznokci oraz włosów, co szczególnie podoba się kobietom, a także wzmacnia kości i zęby. Wspomaga układ nerwowy, pracę serca i eliminuje nieprzyjemne skurcze mięśni. Działa również dobrze na koncentrację, zatem popijanie jej w trakcie nauki czy pracy jest bardzo korzystną opcją. 

Dodatkowo można mówić, że woda kokosowa to napój młodości, ponieważ działa odmładzająco. Hamuje pojawiające się w organizmie procesy starzenia się, a dodatkowo silnie odżywia. Na rynku dostępne są nawet kremy i balsamy z dodatkiem wody kokosowej, które przeznaczone są zazwyczaj do cery dojrzałej ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe i wygładzające zmarszczki.

Woda kokosowa dodawana może być do koktajli, różnych przepisów, a także wykorzystywana jako napój. Włączenie jej do codziennego jadłospisu jest wyjątkowo korzystne dla organizmu, zatem warto spróbować sięgać po nią jak najczęściej. Szczególnie że obecnie można łatwo ją dostać za niewygórowaną cenę.